پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه در پینگونت به معنای نظارت، مدیریت و اصلاح مشکلات شبکه به شکلی سریع و مؤثر است. ما به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات شبکه در ایران، مسئولیت نظارت، مدیریت، عیب‌یابی و اصلاح شبکه‌های LAN، WAN، روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها و اتصال شبکه ارائه می‌کنیم. تکنسین‌های خبره ما در مراکز عملیات شبکه از ابزارهای نظارتی پیشرفته استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که شبکه شما در اوج عملکرد شبانه روزی خود در حال کار است.

خدمات پشتیبانی شبکه پینگونت از سیستم‌های نظارت از راه دور استفاده می‌کند. نرم افزار مانیتورینگ ما صدها معیار کلیدی را بررسی می‌کند تا نشان دهد یک مشکل در کجا و به چه دلیل در شبکه ایجاد شده است. هنگامی که سیستم‌های پینگونت مشکلی را تشخیص می‌دهند، به تیم پشتیبانی ما در عرض چند ثانیه هشدار داده می‌شود و فوراً مشکل را بررسی کرده و عیب‌یابی را آغاز می‌کنند.

ابزارهای نظارتی ما در تشخیص اینکه آیا شبکه شما به ارتقای ظرفیت یا طراحی مجدد نیاز دارد، در دسترس هستند. مهندسان شبکه ما می‌توانند گزارش‌های تولید شده توسط ابزارهای مانیتورینگ را برای یافتن گلوگاه‌های شبکه و اجرای تغییرات در طراحی اصولی شبکه بررسی کنند. به طور کلی، پشتیبانی شبکه سنگ بنای خدمات IT پینگونت است.

چرا همکاری با پینگونت؟

قطع شدن شبکه به ویژه در کسب و کارهای امروزی باعث اتلاف زمان و هزینه می‌شود. همه کسب و کارها دوست دارند که روند اجرای شبکه آنها به صورت روان، ایمن و بدون قطعی انجام شود. برای رسیدن به این مهم، استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه قوی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. شرکت پینگونت این تضمین را می‌دهد که شبکه کامپیوتری شرکت شما در بالاترین دسترسی، برقراری امنیت کامل و حفاظت از اطلاعات محرمانه به کار خود ادامه می‌دهد.

کیفیت بالای پشتیبانی شبکه

شرکت پینگونت با داشتن نیروهای متخصص، همواره مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین استراتژی‌های لازم را برای پیشگیری از خرابی شبکه و ایجاد امنیت کامل سازمان ارائه می‌دهد. ما بالاترین کیفیت را در پشتیبانی شبکه ارائه می‌دهیم تا کسب و کارها اهداف خود را بر روی تجارت متمرکز کنند. پشتیبانی با کیفیت به معنای شناسایی سریع مشکل و حل آن در کمترین زمان ممکن است.

پشتیبانی 24/7

در هر ساعت از شبانه روز و در هر هفت روز هفته، ما به نظارت و مانیتورینگ شبکه شما می‌پردازیم. هدف ما رفع سریع مشکلات مربوط به قطعی، نقض امنیت و هر مسئله دیگر است. ما همیشه بیدار هستیم! و آماده پاسخگویی به نیازهای شماییم. پس اگر پرسشی دارید یا می‌خواهید از خدمات پشتیبانی شبکه ما استفاده کنید، این امکان را دارید که در هر ساعت از شبانه روز، حتی ساعت 3 نیمه شب با ما تماس بگیرید.

پشتیبانی حضوری و ریموت

بازدیدهای دوره‌ای، پشتیبانی حضوری شبکه، پشتیبانی از راه دور (رفع مشکلات شبکه از طریق اینترنت و تلفنی)، مستند سازی شبکه، ارائه راه حل در زمینه امنیت شبکه، ارائه روش‌های تخصصی به منظور نگهداری بهینه سیستم‌ها، راه اندازی سیستم پشتیبان گیری از داده‌های محرمانه، سرویس دوره‌ای کامپیوترها و آپدیت نرم افزار و تعویض سخت افزار از خدمات پشتیبانی شبکه پینگونت هستند.

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی نرم افزار

به مجموعه اموری که برای نصب نرم افزار شبکه، به روز رسانی و آپدیت نرم افزاری، پیکربندی نرم افزار و غیره انجام می‌شود، خدمات پشتیبانی نرم افزاری شبکه نام دارد.

 • به روزرسانی، پیکربندی و رفع ایرادات موجود در شبکه
 • نصب و به روزرسانی ویندوز سرور
 • نصب و ارتقاء نرم افزارهای موجود در شبکه
 • نظارت بر سیستم نرم افزاری شبکه
 • پشتیبانی و نگهداری از اطلاعات موجود در شبکه
 • پیشگیری از وقوع مشکلات مختلف نرم افزاری در شبکه

خدمات پشتیبانی سخت افزار

به مجموعه کارهایی که برای بهبود عملکرد، ارتقاء، افزایش سرعت، رفع خرابی و غیره روی سخت افزار شبکه انجام می‌شود، خدمات پشتیبانی سخت افزاری نام دارد.

 • تعویض یک دستگاه خراب در شبکه
 • ارتقاء یک سیستم سخت افزاری در شبکه
 • عیب یابی از زیر ساخت شبکه (خدمات پسیو شبکه)
 • ارائه مشاوره در زمینه ارتقاء و خرید سخت افزار جدید
 • عیب یابی سخت افزاری شبکه
 • بازدید دوره‌ای از شبکه
 • مانیتورینگ سخت افزاری شبکه

پشتیبانی و نگهداری شبکه

پشتیبانی شبکه در پینگونت هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری امکان پذیر است؛ اولویت ما در پینگونت حذف کامل نگرانی‌های شما در مورد مشکلات شبکه در شرکت شما است. ما به بهترین شکل شبکه شما را پشتیبانی می‌کنیم و در صورتی که هر مشکلی برای شبکه پیش بیاید، در سریع ترین زمان آن را رفع می‌کنیم.

پشتیبانی آنلاین و تلفنی می‌تواند راهی سریع و کاربری برای حل مشکلات مربوط به شبکه‌های کامپیوتری باشد. این مهم به ویژه برای کسب و کارهای متوسط و کوچک می‌تواند یک ویژگی به صرفه و اقتصادی باشد. تیم پشتیبانی پینگونت با بررسی نیازهای سازمانی شما می‌تواند بهترین رویکرد (حضوری یا آنلاین) را به کسب و کار ما پیشنهاد دهد.

هزینه خدمات پشتیبانی شبکه

هزینه پشتیبانی شبکه تحت تأثیر عوامل مختلف قرار دارد. اگر شبکه گستردگی زیادی داشته باشد و از انواع و اقسام تجهیزات در آن استفاده شود، هزینه پشتیبانی شبکه بیشتر خواهد بود. همچنین، انتخاب نوع پشتیبانی اعم از حضوری یا آنلاین نیز در قیمت نهایی مؤثر است. در هر صورت، تعرفه خدمات با بررسی نیازهای سازمانی و ارائه راهکارهای کاربردی تعیین می‌شود. برای اطلاع از هزینه پشتیبانی شبکه متناسب با پروژه شما، با تیم پشتیبانی پینگونت تماس بگیرید.

سوالات متداول

پشتیبانی شبکه در پینگونت به چه صورت می باشد؟

با توجه به اهمیت عدم قطعی شبکه در کسب و کارها، ما در پینگونت به صورت ۲۴ ساعته خدمات پشتیبانی شبکه را ارائه می کنیم.

چرا باید از خدمات پشتیبانی شبکه پینگونت استفاده کنیم؟

خدمات پینگونت در راستای بالا رفتن میزان کارآیی، عدم قطعی شبکه، ارتقاء شبکه، کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها، مدیریت و نظارت، عیب یابی شبکه، کاهش میزان ریسک در شبکه، افزایش امنیت، محافظت از اطلاعات و غیره ارائه می‌شوند.

پینگونت به چه شرکت‌هایی خدمات پشتیبانی شبکه ارائه می‌دهد؟

کلیه کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی مشتری ما هستند. هر سازمان دولتی و خصوصی که نسبت به داشتن خدمات نصب و راه اندازی شبکه احساس نیاز کند، می تواند با ما تماس بگیرد.

آیا اطلاعات شرکت‌ها نزد پینگونت محرمانه می‌ماند؟

ما یک شرکت معتبر هستیم و در زمان همکاری با شما، قرارداد قانونی امضاء می‌کنیم. شما می‌توانید با ما قرارداد بلند مدت داشته باشید تا به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته از شبکه شما محافظت کنیم.

در چه ساعاتی می‌توان از خدمات پشتیبانی شبکه بهره‌مند شد؟

سیستم پشتیبانی در پینگونت کاملاً هوشمند و پویا است. شما در هر ساعت از شبانه می‌توانید با تیم پیشتیبانی تماس بگیرید. حتی اگر ساعت 5 صبح نیز با ما تماس حاصل فرمائید، پاسخ خود را خیلی سریع دریافت خواهید کرد.

ایا خدمات پینگونت شامل شرایط از راه دور نیز می‌شود؟

اگر مشکلات به صورت ریموت قابل حل باشند، کارشناسان پینگونت از راه دور به رفع مشکل مبادرت می‌ورزند. اگر مشکلات سخت افزاری وجود داشته باشد، با اولین تماس شما، کارشناس ما به سرعت به محل شرکت شما می‌شتابد.

امکان مشاوره حضوری و آنلاین به صورت رایگان وجود دارد؟

مشاوره به هر دو صورت حضوری و آنلاین و به شکلی رایگان امکان پذیر است. شما می‌توانید با تماس قبلی، نسبت به زمان دریافت مشاوره حضوری برنامه ریزی لازم را انجام دهید؛ اما برای مشاوره آنلاین و رایگان در هر زمان از روز با پینگونت تماس بگیرید.

پینگونت به کدام مناطق تهران خدمات شبکه ارائه می‌کند؟

مناطق 22 گانه تهران و نواحی حومه از جمله ورامین، اسلامشهر، شهریار، ملارد، رباط کریم، دماوند، پردیس، بهارستان، پیشوا، شهر ری، شهر قدس، قرچک و شمیرانات تحت پوشش خدمات شبکه پینگونت قرار دارند.

درخواست بازدید و مشاوره

شما می توانید با استفاده از فرم زیر، درخواست خود برای بازدید و مشاوره در خصوص پشتیبانی شبکه را برای ما ارسال بفرمایید. ما با شما تماس میگیریم.

  پشتیبانی شبکه

  خدمات پشتیبانی شبکه می‌تواند با مدیریت، نگهداری و نظارت مستمر به کارکرد صحیح و افزایش امنیت شبکه‌های کامپیوتری کمک شایانی کند. برای سازمان‌های امروزی که فرایندهای خود را براساس سیستم‌های متداول اینترنتی و دیجیتالی پیاده سازی کرده‌اند، ارتباط بین تجهیزات مختلف کامپیوتری جهت بهبود روند کار سازمان تحت یک شبکه قوی و امن ضروری است. اینجاست که مفهوم پشتیبانی و نگهداری شبکه وارد میدان می‌شود تا بتواند با شیوه‌ای سیستمی فرآیندهای سازمانی را به خوبی مدیریت کند؛ اما چرا به پشتیبانی و مدیریت شبکه نیاز است و خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی هستند؟

  شبکه چیست؟

  شبکه Network

  می‌توانیم یک شبکه (Network) را به عنوان یک ارکستر الکترونیکی متشکل از همه چیزهایی که سازمان برای به اشتراک گذاری، ذخیره و پردازش اطلاعات، ارائه خدمات و انجام کار استفاده می‌کند، در نظر بگیریم. کلمه شبکه بلافاصله گروه متداولی از ابزارها مانند سرورها، دستگاه‌های ذخیره سازی اطلاعات، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها، روترها، چاپگرها و کامپیوتر‌های رومیزی را شامل می‌شود. یک مثال از شبکه، اینترنت است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان به هم متصل کرده است.

  شبکه‌های کامپیوتری اساس ارتباطات در فناوری اطلاعات هستند. آنها به روش های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند انواع مختلفی از شبکه را شامل شوند. شبکه کامپیوتری مجموعه‌ای از کامپیوترهاست که به هم متصل شده‎‌اند تا بتوانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند. اولین نمونه های شبکه‌های کامپیوتری مربوط به دهه 1960 هستند اما از آن به بعد به مدت نیم قرن پیشرفت زیادی کردند.

  برخی از کارهایی که شبکه‌های کامپیوتری انجام می‌دهند عبارتند از:

  • برقراری ارتباط با استفاده از ایمیل، ویدئو، پیام رسانی فوری و سایر روش‌های ارتباطی
  • به اشتراک گذاری دستگاه‌هایی مانند چاپگرها، اسکنرها و دستگاه‌های فتوکپی
  • به اشتراک گذاری فایل‌ها
  • به اشتراک گذاری نرم افزار و برنامه‌های عملیاتی در سیستم‌های از راه دور
  • راحتی در دسترسی به اطلاعات و نگهداری از آنها
  • ایجاد بستر ارتباطی بین اشخاص در راستای بهبود روند توسعه سازمان

  پشتیبانی شبکه چیست؟

  پشتیبانی شبکه چیست؟

  پشتیبانی شبکه (Network Support) به هر چیزی که با کارکرد صحیح و امنیت شبکه کامپیوتری ارتباط دارد، اشاره می‌کند. پشتیبانی شبکه اطمینان می‌دهد که دستگاه‌ها سالم هستند و سخت افزارها و نرم افزارها به درستی کار می‌کنند؛ اما مهمترین بخش پشتیبانی شبکه مربوط به حمایت از افرادی است که از تجهیزات کامپیوتری استفاده می‌کنند.

  متخصصان پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری که «کارشناسان پشتیبانی فنی» نیز نامیده می‌شوند، افرادی هستند که وظیفه برطرف کردن مشکلات را بر عهده دارند. آنها مشکلات شبکه کامپیوتری را تجزیه و تحلیل، عیب یابی و ارزیابی می‌کنند و نقش مهمی ‌در نگهداری شبکه‌های سازمان مانند انجام پشتیبان گیری(بک آپ) از فایل ها و به روز رسانی سیستم ایفا می‌کنند. کارشناسان فنی اغلب در قالب یک سازمان به مشتریان خدمات پشتیبانی شبکه ارائه می‌دهند.

  اهمیت استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه

  همانطور که ما به مکانیک برای تعمیر خودروی خود نیاز داریم، باید برای استفاده و نگهداری صحیح و حفظ امنیت شبکه کامپیوتری سازمان خود نیز به پشتیبانی شبکه متوسل شویم. اطمینان در روند کار شبکه‌های کامپیوتری به دلیل تنوع وسیعی از مسائل مشکل ساز که ممکن است روزانه رخ دهند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در اینگونه موارد پشتیبانی شبکه می‌تواند جریان کاری سازمان را تسهیل کند.

  در یک کلام، پشتیبانی شبکه همه چیز در مورد توجه به نیازهای کاربری است. هدف واقعی از پشتیبانی خدمت به کاربر است. مسئولیت اصلی متخصصان شبکه این است که به افراد در استفاده صحیح، مداوم و امن از تجهیزات کامپیوتری کمک کنند. ساده سازی و افزایش کیفیت کارهای درون سازمانی در نهایت به سود کسب و کارها تمام می‌شود.

  اگر شبکه‌ای به درستی کار نکند، روند فعالیت روزانه سازمان مختل می‌شود. این مهم می‌تواند امنیت اطلاعات را نیز به خطر بیندازد. سازمانی که هر روز با مشکل قطع شدن شبکه دست و پنجه نرم می‌کند، نه می‌تواند کارکنان خود را راضی نگه دارد و نه خدمات خوبی به مشتریان ارائه دهد. اینجاست که هزینه‌های زیادی به سازمان تحمیل می شود و فرصت‌های خوب برای توسعه کسب و کار از بین می‌روند. بدون پشتیبان شبکه عملا سازمان در هر لحظه میتواند با تهدیدهای کوچک و بزرگ روبرو شود.

  مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه

  در عصر دیجیتال، کسب و کارها به طور فزاینده‌ای به خدمات فناوری اطلاعات برای نیازهای مختلف خود متکی هستند. بدون کمک متخصصان پشتیبانی فنی بسیاری از کسب و کارها با پایگاه داده‌ها و امنیت شبکه مشکل خواهند داشت. به همین دلیل است که برای مشاغل کوچک تا بزرگ، استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه نه تنها مفید است بلکه ضروری می‌باشد.

  فواید پشتیبانی از شبکه به شرح زیر هستند:

  1- استاندارد سازی

  متخصصان پشتیبانی کامپیوتر و شبکه اغلب مسئول ایجاد پایگاه داده‌ و تنظیم برنامه‌های مورد نیاز در همۀ کامپیوتر‌های شبکه‌های سازمانی هستند. معمولاً کامپیوتر‌های بخش‌های مختلف سازمان از نظر نرم افزاری نیازهای خاص خود را دارند. متخصصان اطمینان می‌دهند که همۀ افراد در یک بخش از سازمان که نرم افزارهای مشابهی را در کامپیوتر خود دارند که به پایگاه‌های داده مورد نیاز دسترسی دارند.

  2- افزایش امنیت

  در سازمان‌های مختلف، امنیت شبکه و کامپیوتر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با افزایش تعداد ویروس‌ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم،بدافزارها و به تازگی باج افزارها (Ransomeware)، سازمان‌ها در معرض تهدیدات کامپیوتری یا شبکه‌ای قرار دارند. متخصصان پشتیبانی شبکه می‌توانند به سازمان‌ها در ایجاد شبکه‌های امن و نصب آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی برای حفاظت از شبکه‌ها و کامپیوتر‌های شخصی کمک کنند.

  3- پیاده سازی شبکه

  بدون متخصصان پشتیبانی شبکه اکثر سازمان‌ها برای راه اندازی یا تغییرات سیستمی خود، به ویژه شبکه‌های مشترکی که توسط تعداد زیادی از کارکنان استفاده می‌شود، مشکل خواهند داشت. متخصصان پشتیبانی فنی اطمینان می‌دهند که همۀ کامپیوتر‌های یک سازمان به شکلی مجهز در یک شبکه مشترک راه اندازی شده باشند. هنگامی که سازمانی تصمیم به تغییر شبکه می‌گیرد، متخصصان نقش مهمی در اطمینان از کارکرد صحیح سیستم‌های تغییر یافته و رفع هرگونه اشکال دارند.

  4- نظارت بر شبکه

  شبکه ها اغلب در زمان‌های غیر منتظره‌ای از کار میافتند و بر روند کار روزانه در یک سازمان تأثیر می‌گذارند. مشکلات شبکه می‌توانند کارکنان را برای چند دقیقه، ساعت یا روز از انجام وظایف خود باز دارند. بنابراین، استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه که بتواند هر لحظه مشکل را برطرف کند، برای هر سازمانی ضروری است. اینجاست که مفهوم نظارت بر شبکه جهت جلوگیری از قطعی و رفع مشکل بسیار مهم جلوه می‌کند.

  خدمات نظارت

  5- نیازهای سخت افزاری

  متخصصان پشتیبانی کامپیوتر نه تنها شبکه‌ها و پایگاه‌های داده را کنترل می‌کنند بلکه سخت افزار کامپیوتر را نیز مدیریت خواهند کرد. وقتی کارکنان به تجهیزاتی مانند صفحه نمایش کامپیوتر، موس یا صفحه کلید اضافی نیاز دارند، کارشناسان معمولاً به این درخواست‌ها رسیدگی می‌کنند. آنها اغلب مسئول جابجایی سخت افزار کامپیوتر و راه اندازی آن در مواقعی هستند که کارکنان باید به ساختمان‌های جدید منتقل شوند. این متخصصان نه تنها در تهیه تجهیزات مورد نیاز مشاوره می‌دهند بلکه راه اندازی و عیب یابی دستگاه‌های آنها را نیز بر عهده دارند.

  6- صرفه جویی در هزینه ها

  پیاده سازی شبکه به عنوان یک سرویس می‌تواند بسیاری از هزینه‌های فناوری اطلاعات (IT) از جمله هزینه‌های زیرساخت، سخت افزار و نرم افزار و همچنین هزینه‌های عملیاتی و نگهداری را کاهش دهد. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که سازمان‌هایی که از خدمات پشتیبانی شبکه استفاده می‌کنند، حداقل 25 درصد از هزینه‌های سالانه مربوط به فناوری اطلاعات را کاهش می‌دهند.

  7- پیشگیری از مشکلات

  از آنجا که ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی شبکه زیرساخت‌هایی را برای حمایت و پیاده سازی سریع و نگهداری پیشگیرانه در اختیار دارند، شبکه سازمان همیشه از مشکلات به دور است. خدمات نظارت مداوم باعث می‌شود تا مسائل به راحتی قابل پیشگیری باشد. تنظیم اعلان‌ها که به متخصصان در مورد مشکلات هشدار می‌دهند، راهی عالی برای رفع مشکلات قبل از ایجاد وقفه در عملکردهای سازمانی است.

  8- در دسترس بودن

  اکثر ارائه دهندگان شبکه‌ها می‌توانند سطح آپ تایم (Uptime) را در محدوده 99.99 درصد تضمین کنند؛ اما خدمات پشتیبانی شبکه می‌تواند بالا بودن سطح آپ تایم، به روز بودن شبکه و زمان پاسخگویی و رفع مشکلات شبکه را تضمین کند. سازمان‌هایی مانند آتش نشانی‌، پلیس‌، بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها و حتی خطوط تولید کارخانه هایی که به وقفه تولید حساس هستند (مانند تولید چسب، لبنیات و … ) به سطح بالایی از آپ تایم نیاز دارند. پشتیبانی شبکه می‌تواند به سازمان‌ها در داشتن سیستم ارتباطی قابل اعتماد و پایدار کمک شایانی کند.

  روند پشتیبانی شبکه چگونه است؟

  وظیفه ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی شبکه این است که شرح دقیقی از نیازهای شبکه را تعریف کنند. در این تعریف باید مواردی مانند بهینه سازی سیستم‌ها، افزایش قابلیت استفاده، بهبود عملکردهای سیستمی، بهبود تجربه کاربری، افزایش امنیت شبکه و توسعه جدیدترین سیستم‌های پشتیبانی لحاظ شود.

  در سطح سازمانی، پشتیبانی شبکه به همۀ جنبه‌های خدماتی توجه می‌کند. هنگام وقوع اتفاقات، سیستم پشتیبانی از خود واکنش نشان می‌دهد اما همیشه سعی بر این است که مشکلات از قبل قابل پیشگیری باشند.

  به عبارتی، روند کارکرد پشتیبانی شبکه دارای زنجیره‌ای از موارد زیر است:

  • تعریف نیازهای مربوط به شبکه کامپیوتری سازمان
  • پیاده سازی شبکه کامپیوتری سازمان براساس نیازهای موجود
  • نظارت و کنترل بر نحوه کار شبکه کامپیوتری سازمان (رفع مشکلات و عیب یابی)
  • توسعه شبکه کامپیوتری سازمان برحسب سیستم‌های جدید (مانند زیرساخت ابری)

  روند خدمات

  چرا امنیت در پشتیبانی شبکه مهم است؟

  از زمانی که کامپیوتر‌ها برای اولین بار وجود داشتند، امنیت پشتیبانی شبکه نیز مهم بود اما اهمیت این موضوع در دهه گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است. هنگام برنامه ریزی و نگهداری یک شبکه، امنیت مهمترین ویژگی در خدمات پشتیبانی شبکه است. اگر امنیت نقض شود، تمام اطلاعات محرمانه شما به سرقت می‌رود.

  داده‌ها را می‌توان با درایوهای USB، سی دی و تلفن‌های هوشمند به سرقت برد. می‌توان آنها را از طریق ایمیل، اتصال به اینترنت و دستگاه‌های بی‌سیم به شخصی دیگر ارسال کرد. اگرچه مهم است که داده‌های ارزشمند خود را از سازمان خارج نکنید اما همچنین باید از شبکه خود نیز حافظت کرده تا چیزی وارد آن نشود. یکی از کارها این است که برای کارکنان محدودیت قائل شوید تا نتوانند به هر اطلاعاتی دسترسی داشته باشند.

  امنیت در شبکههمه چیز می‌تواند بدون اطلاع شما وارد شبکه‌تان شود، فقط براساس یک کلیک اشتباه کارمندی که ناخودآگاه وارد وبسایتی شده است. مهاجمان و هکرها سعی می‌کنند سد دفاعی شبکه را بشکنند و به آن نفوذ کنند. هرچه تجهیزات و برنامه‌های کاربردی شما قدیمی‌تر باشند، امنیت شبکه به میزان بیشتری به خطر میفتد.

  ارتقاء سخت افزار و نرم افزارهای قدیمی به طور منظم بسیار مهم است. به همین دلیل، بهتر است یک رویکرد توسعه مدارانه برای امنیت شبکه خود در پیش بگیرید. این مهم به معنای استفاده از تجهیزات و برنامه‌های جدید است. تیم پشتیبانی شبکه در تعریف نیازهای سازمانی شما می‌تواند بهترین و جدیدترین تجهیزات و برنامه‌ها را معرفی و پیاده سازی کند.

  خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی است؟

  • حفظ و افزایش امنیت شبکه: با طیف گسترده‌ای از تهدیدهای سایبری که امروزه وجود دارد، امنیت برای عملکرد سازمان شما حیاتی است. خدمات پشتیبانی شبکه به شما راه حل‌های امنیتی، جلوگیری از حملات سایبری و نظارت مداوم برای شناسایی تهدیدات جدید را ارائه می‌دهد.
  • ایجاد زیرساخت مناسب برای شبکه: زیرساخت شبکه که به طور خاص برای کسب و کار شما طراحی شده است و متناسب با محصولات و خواسته‌های مشتریان شماست، یک ضرورت مهم در داشتن یک سیستم شبکه‌ای قوی است. تیم پشتیبانی شبکه با ایجاد زیرساخت مناسب براساس نیازهای شما، عملکرد و کارایی سازمانی را افزایش می‌دهد.
  • پشتیبانی شبانه روزی 24 ساعته: کارشناسان پشتیبانی نظارت مداوم بر شبکه را به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته ارائه می‌دهند. هدف این است که سیستم‌های کامپیوتری در هر زمان به شکلی بهینه کار کنند و در امنیت بالایی قرار داشته باشند.
  • نظارت و مدیریت از راه دور: نظارت و مدیریت پشتیبانی شبکه می‌تواند خارج از سازمان انجام شود. این مورد به معنای برون سپاری مسائل مربوط به شبکه است. نیازی نیست شما یک تیم پشتیبانی در سازمان خود داشته باشید. با برون سپاری می‌توانید هزینه‌ها خود را کاهش دهید و مدیریت فرآیندهای سازمان را بهبود ببخشید.
  • پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات: پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات به شما در زمان وقوع فاجعه کمک زیادی می‌کند. احیای سیستم‌ها و فرآیندهای شبکه IT اولین قدم در تداوم تجارت در صورت وقوع مشکلات است. برای اطمینان از پشتیبان گیری به موقع و ایمن از تمام داده‌های حیاتی باید به خدمات پشتیبانی شبکه تکیه کرد.

  پشتیبانی گیری از اطلاعات

  نکات مهم در انتخاب شرکت مناسب برای خدمات پشتیبانی شبکه

  هنگام انتخاب یک شرکت برای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه باید به نکات زیر توجه کنید:

  توجه به قیمت گذاری

  شرکت‌های مختلف خدمات پشتیبانی شبکه براساس آنچه ارائه می‌دهند مدل‌های قیمت گذاری متفاوتی دارند. به دنبال سرویسی با مدل قیمت گذاری باشید که برای بودجه شما منطقی باشد. به موارد زیر توجه کنید:

  • مشکلات لحظه ای: برخی از خدمات پشتیبانی براساس نیاز لحظه‌ای شما هزینه دریافت می‌کنند. این بدان معناست که اگر مشکلی در حال حاضر دارید، از پشتیبانی کمک بگیرید. این مهم می‌تواند یک ویژگی عالی برای افرادی باشد که کسب و کارهای شخصی یا کوچک داشته و نیازی به پشتیبانی همه جانبه ندارند ولی در این مدل حتما باید توجه داشته باشید ، زمانی که با پشتیبانی شبکه ای که در مورد ساختار شبکه شما اطلاعات و برنامه ندارد تماس گرفته می شود فقط میتواند مشکلات همان سیستم را به صورت محدود برطرف نماید و شرکت های متوسط یا بزرگ به هیچ وجه نمی توانند از این پلن بهره ای حاصل نمایند زیرا فهم کامل شخص پشتیبان از وضعیت سوئیچ ، روترها ، سرور و پسورد همه آنها برای ارائه خدمات ضروری است بنابراین حل مشکلات لحظه ای تابع شرایط بسیار خاص است به عبارتی یک مشکل کوچک نیز در صورتی که در یک شبکه متوسط رخ دهد بدون دانش قبلی پشتیبان شبکه از وضعیت سایر تجهیزات در آن شبکه قابل حل نیست.
  • اشتراک ماهانه: اگر برنامه اشتراک ماهانه را انتخاب کنید، مبلغ ماهیانه را برای هزینه توافق شده جهت پشتیبانی می‌پردازید. این نوع همکاری می‌تواند برای شرکت‌هایی مقرون به صرفه باشد که به مراقبت و پشتیبانی منظم نیاز دارند.
  • اشتراک سالانه: با یک اشتراک سالانه معمولاً سازمان‌ها در طول یک سال کمتر از آنچه ماهانه هزینه می‌کنند، پرداخت خواهند کرد. در این روش پشتیبانی به صورت سالانه انجام می‌شود.

  تجربه و سابقه درخشان

  بهتر است با یک سرویس پشتیبانی کار کنید که دارای تجربه در این حوزه است. سابقه و تخصص هر شرکت را در نظر بگیرید و یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. به موارد زیر توجه کنید:

  • مشتریان قبلی: نگاهی به برخی از مشتریان قبلی این شرکت بیندازید که آیا از خدمات راضی بوده‌اند یا خیر. این کار را می‌توانید از با سرچ در گوگل یا درخواست نمونه کار انجام شده از شرکت مربوطه انجام دهید.
  • تخصص در صنعت: خدمات مختلف دارای کارشناسان با تجربه در صنایع خاص هستند. دریابید که آیا به خدمات خاصی برای سازمان خود نیاز دارید و آیا شرکت مربوطه می‌تواند خدمات مورد نظر شما را ارائه دهند یا خیر؟ شرکت یا اشخاص پشتیبانی شبکه هرچه بیشتر صنعت و کسب و کار شما بشناسند میتوانند راهکارهای بهینه تری را ارائه نمایند، یک مسئول شبکه ناآگاه به کسب و کار شما میتواند کار را پیچیده تر کند.
  • شهرت و نام برند: بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه به دلیل ارائه سرویس‌های قوی و قابل اعتماد از شهرت بالایی برخوردار هستند، پس به شهرت و اعتبار برند شرکت مربوطه توجه کنید.

  کیفیت پشتیبانی

  بهترین خدمات به مشتریان کمک می‌کند تا مشکلات را در اسرع وقت حل کنند. کیفیت پشتیبانی یکی از مهمترین ویژگی‌های خدمات پشتیبانی شبکه است. به موارد زیر توجه کنید:

  • پاسخگو بودن: یک شرکت خوب باید نسبت به خدماتی که ارائه می‌دهد، پاسخگو باشد. اگر به هر دلیلی در سیستم مشکلی ایجاد شد، شرکت ارائه دهنده خدمات باید به سرعت مشکل را برطرف کند در اغلب شرکت های پشتیبانی شبکه عالی به غیر از شماره شرکت یک شماره مستقیم نیز برای موارد ضروری در اختیار شرکت قرار می گیرد ، باید یادآور شد که اشخاص بسیار حرفه ای در پشتیبانی شبکه می توانند با تحلیل شرایط از طریق تلفن و شرح وضعیت توسط کاربر ، مشکل را پیدا کرده و برای حل آن اقدام نمایند.
  • امنیت بالا: سرویس پشتیبانی شبکه باید روی یک اتصال رمزگذاری شده کار کند. در غیر این صورت، هرکسی که از راه دور به سرورهای شما دسترسی داشته باشد می‌تواند اطلاعات ارزشمندتان را به سرقت ببرد.
  • تجهیزات پیشرفته: شرکت ارائه دهنده خدمات باید از جدیدترین و کاربردی‌ترین تجهیزات برای پشتیبانی استفاده کند. این مهم باعث می‌شود تا روند کار سریع‌تر شده و مشکلات کمتری ایجاد شوند.
  • سفارشی سازی: هرچه یک سرویس قابل شخصی سازی باشد، بیشتر می‌تواند مطابق با نیازهای شما خدمات ارائه دهد. پس به دنبال شرکتی باشید که بتواند خدمات مختلفی را براساس نیازهای شما در اختیارتان قرار دهد به عنوان مثال ایجاد شبکه ای قوی پیشنیاز سایر خدمات مانند سیستم VOIP است.

  خدمات فناوری

  در نظر گرفتن نوع خدمات فنی شرکت نیز مهم است. نیازهای فردی و تجاری در مورد خدمات فناوری بسیار متفاوت است، بنابراین مهم است که قبل از انتخاب ارائه دهنده خدمات دقیقاً بدانید که به چه چیزی نیاز دارید. به موارد زیر توجه کنید:

  • تشخیص: تشخیص شامل بررسی دوره‌ای سخت افزار و نرم افزار برای پیدا کردن خرابی‌های احتمالی و مسائل مربوط به نرم افزارهاست. این بخش بسیار مهم است زیرا نشان می‌دهد که یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری می‌تواند بدون مشکل اجرا شود.
  • ویروس و بدافزار و باج افزار: وقتی کامپیوترها به ویروس یا بدافزار آلوده می‌شوند، خدمات پشتیبانی شبکه، آنها را حذف کرده و سیستم را بازیابی می‌کند ، البته این موضوع در مورد باج افزار ها بسیار پیچیده است ولی می توان آن را نیز توسط یک تیم پشتیبانی شبکه قوی پوشش داد.
  • بازیابی اطلاعات: اگر رایانه یا شبکه کامپیوتری به خطر افتاده باشد، ممکن است داده‌ها از بین بروند. خدمات پشتیبانی فنی می‌تواند به بازیابی اطلاعات کمک کند تا مطمئن شد که اطلاعات ارزشمند برای همیشه حفظ می‌شوند.

  کلام آخر :

  با پشتیبانی شبکه می‌توان بهترین عملکردهای امنیتی و بهره وری سازمانی را افزایش داد. مدیریت و نظارت بر عملکرد و به روزرسانی‌های امنیتی بخشی از امور مربوط به پشتیبانی فنی برای شبکه‌ای از کامپیوترهاست.

  کنترل فرآیندهای سیستمی تحت مفهوم پشتیبانی می‌تواند به سازمان‌ها در مدیریت فرآیندها کمک شایانی کند. این مهم در نهایت منجر به کاهش هزینه‌های پرداختی و رسیدن به اهداف سازمانی می‌شود. پس ضروری است که به عنوان صاحب یک کسب و کار به دنبال بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات خدمات پشتیبانی شبکه باشید.

   

  اگر به مطالعه بیشتر در این مورد علاقه مند هستید :

  https://www.river-run.com/

  https://www.consumeraffairs.com//

  https://www.firewalltechnical.com//

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *