خدمات راه اندازی VoIP

نصب و راه اندازی VoIP

شرکت پینگونت بهترین خدمات نصب و راه اندازی VoIP (ویپ) در تهران را به کسب و کارهای مختلف ارائه می‌دهد. ما در پینگونت به سازمان‌های کمک می‌کنیم تا با راه اندازی ویپ بتوانند یک مرکز تماس ایجاد کنند و با ادغام آن با نرم افزار CRM ، شیوه ارتباطات خود با مشتریان را به مرحله جدیدی از نوآوری برسانند.

پینگونت با نصب و راه اندازی VoIP امکان پیاده سازی ویژگی‌هایی مانند صف تماس، پاسخگویی خودکار، صندوق صوتی، نظرسنجی از مشتریان و چندین قابلیت دیگر را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. هدف ما ایجاد یک سیستم پویا، ارزان، با کیفیت و ایمن است تا شما بتوانید بهترین تجربه کاربری را برای مشتریان خود رقم بزنید.

متخصصان و کارشناسان مجرب ما با دانش روز خود در حوزه راه اندازی سیستم‌های تلفنی تحت شبکه، پیشگام ارائه خدمات راه اندازی ویپ در تهران هستند. ما تخصص لازم برای  نصب و پیاده سازی تکنولوژی‌های جدید در سرویس تلفن ویپ VoIP را داریم و این تضمین را به کسب و کارها می‌دهیم که خدمات ما در راستای اهداف سازمانی شما قرار دارند.

فواید همکاری با پینگونت

سرویس ویپ قابلیت‌های بی‌مانندی را در بستر اینترنت و شبکه برای سازمان‌ها فراهم می‌کند. خدمات ما به شما در کاهش کاهش هزینه‌های تماس در سازمان می‌شود. شما می‌توانید کارکنان خود در داخل و بیرون از شرکت (نیروهای دورکار) را با هزینه بسیار پایین تماس تلفنی تحت شبکه مدیریت کنید. هزینه راه اندازی VoIP خانگی و سازمانی با پینگونت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و شما این امکان را دارید تا ارتباطات خود را بیش از پیش گسترده‌تر کنید.

قابلیت اطمینان بالا

می‌توانید انتظار ارتباطات عالی و واضح را از پینگونت داشته باشید زیرا هم شما و هم شخص دیگری که در پشت خط قرار دارد، یک اتصال اینترنتی پایدار خواهد داشت. تا زمانی که به اینترنت متصل باشید، به سیستم تلفن VoIP دسترسی خواهید داشت. پس مهم است شبکه شما هیچ وقت قطع نباشد. پینگونت عدم قطعی شبکه را تضمین می‌کند.

پشتیبانی 24/7

خدمات پشتیبانی ما از شروع نصب تا هر زمانی که شما از سیستم تلفن ویپ استفاده کنید، برقرار است؛ اما مهمترین مزیت پینگونت ارائه پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته است. به این معنا که هر زمانی از شبانه روز، برای مثال ساعت 3 نیمه شب با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید، ما در اسرع وقت به پرسش‌ها و خواسته‌های شما جواب می‌دهیم.

قابلیت‌های مفید و متنوع

با خدمات ما، این فقط ارتباطات تلفنی شما نیست که بهبود پیدا می‌کنند بلکه چندین نوع ارتباط دیگر مانند ایمیل، چت بین تیمی، اپلیکیشن موبایل و پیامک دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید از این قابلیت‌ها برای ارتباط با مشتریان یا تماس با کارکنان خود استفاده کنید. حتی بیشتر از این موراد، می‌توانید اسناد، لینک‌ها و سایر فایل‌ها را از یک سیستم VoIP همه کاره به اشتراک بگذارید.

خدمات نصب و راه اندازی VoIP

راه اندازی VoIP - منشی تلفنی ویپ

منشی تلفنی

نصب و راه اندازی VoIP - خدمات ضبط صدا در ویپ

ضبط مکالمات

گزارشات تماس در ویپ

گزارشات تماس

راه اندازی VoIP صندوق صوتی در VoIP

صندوق پستی

تماس اینترنتی VoIP

تماس اینترنتی

ماژول فکس

ماژول فکس

صف تماس در ویپ

صف تماس

راه اندازی مرکز تماس (Call Center)

مرکز تماس (Call Center)

هزینه راه اندازی VoIP

هزینه راه اندازی ویپ و تلفن سانترال بسته به نیازهای شما تعیین می‌شوند؛ اما عواملی مانند سرویس‌ها و تنظیمات (ماژول‌ها و نرم افزارها)، کیفیت راه اندازی مرکز تلفن ویپ (امنیت مرکز تلفن، راه اندازی اصولی مرکز تلفن و غیره) و میزان خدمات و پشتیبانی VoIP بستگی دارد. هر چه یک کسب و کار از امکانات و قابلیت‌های بیشتری در خدمات ویپ استفاده کند، هزینه نصب و راه اندازی این سیستم برای آنها بیشتر است. در هر صورت، می‌توانید جهت تخمین هزینه نصب و پیاده سازی ویپ با تیم مشاوره پینگونت تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا باید از خدمات نصب و راه اندازی VoIP پینگونت استفاده کنیم؟

پینگونت دارای یکی از قدرتمندترین تیم های سطح کشور در حوزه VoIP می باشد و این خدمات را در سطح عالی به مشتریان ارائه می کند. خدمات پینگونت در راستای بالا رفتن میزان کارآیی، عدم قطعی شبکه، ارتقاء سیستم تلفنی ویپ، کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها، مدیریت و نظارت، عیب یابی سیستم، کاهش میزان ریسک در شبکه و بهبود تعاملات بین سازمانی تمرکز دارد. با نصب و راه اندازی VoIP پینگونت، شما یک خدمات عالی را تجربه خواهید کرد.

نحوه ارائه خدمات راه اندازی VoIP به چه صورت است ؟

ابتدا از مکانی که می خواهید سیستم VoIP راه اندازی کنید بازدید به عمل می آید، تجهیزات شما مورد بررسی قرار گرفته و نیازهای شما سنجیده می شود، سپس بهترین پیشنهادات برای پیاده سازی سیستم VoIP به شما داده می شود.

نصب VoIP چه قدر زمان می برد ؟

بستگی به نوع سرویس ها و تعداد دستگاه های مورد نیاز شما دارد.

هزینه خدمات VoIP به چه صورت است ؟

این مورد نیز بعد از بررسی اولیه مشخص می گردد، اما به طور کلی :

هزینه VoIP معمولاً شامل موارد زیر است:

 • زیرساخت‌های فعلی سازمان
 • تجهیزات، سرویس‌ها و تنظیمات مورد نظر نیاز (ماژول‌ها و نرم افزارها)
 • کیفیت راه اندازی مرکز تلفن ویپ
 • تأمین امنیت و اجرای اصولی
 • کیفیت پشتیبانی شرکت ارائه کننده
 • میزان تخصص و تجربه کارشناسان شرکت ارائه کننده
پینگونت به چه شرکت‌هایی خدمات نصب ویپ ارائه می‌دهد؟

کلیه کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی مشتری ما هستند. هر سازمان دولتی و خصوصی که نسبت به داشتن خدمات نصب و راه اندازی VoIP احساس نیاز کند، می تواند با ما تماس بگیرد.

آیا اطلاعات شرکت‌ها نزد پینگونت محرمانه می‌ماند؟

ما یک شرکت معتبر هستیم و در زمان همکاری با شما، قرارداد قانونی امضاء می‌کنیم. شما می‌توانید با ما قرارداد بلند مدت داشته باشید تا به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته از شبکه شما محافظت کنیم.

ایا خدمات پینگونت شامل شرایط از راه دور نیز می‌شود؟

اگر مشکلات به صورت ریموت قابل حل باشند، کارشناسان پینگونت از راه دور به رفع مشکل مبادرت می‌ورزند. اگر مشکلات سخت افزاری وجود داشته باشد، با اولین تماس شما، کارشناس ما به سرعت به محل شرکت شما می‌شتابد.

امکان مشاوره حضوری و آنلاین به صورت رایگان وجود دارد؟

مشاوره به هر دو صورت حضوری و آنلاین و به شکلی رایگان امکان پذیر است. شما می‌توانید با تماس قبلی، نسبت به زمان دریافت مشاوره حضوری برنامه ریزی لازم را انجام دهید؛ اما برای مشاوره آنلاین و رایگان در هر زمان از روز با پینگونت تماس بگیرید.

پینگونت به کدام مناطق تهران خدمات شبکه ارائه می‌کند؟

مناطق 22 گانه تهران و نواحی حومه از جمله ورامین، اسلامشهر، شهریار، ملارد، رباط کریم، دماوند، پردیس، بهارستان، پیشوا، شهر ری، شهر قدس، قرچک و شمیرانات تحت پوشش خدمات شبکه پینگونت قرار دارند.

درخواست بازدید و مشاوره

شما می توانید با استفاده از فرم زیر، درخواست خود برای بازدید و مشاوره در خصوص راه اندازی VoIP را برای ما ارسال بفرمایید. ما با شما تماس میگیریم.

  خدمات راه اندازی VoIP

  پروتکل صدا بر بستر اینترنت (VoIP) یک فنآوری است که به افراد این امکان را می‌دهد تا از طریق اتصال به اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند. پروتکل VoIP توانسته به عنوان بهترین راهکار تماس از طریق تلفن برای مصرف کنندگان و کسب و کارها تبدیل شود. از این رو، بسیاری از شرکت‌ها «خدمات VoIP» را با مشخصات و ویژگی‌های متفاوت ارائه می‌دهند.

  خدمات voip

  اما VoIP دقیقاً چیست و چرا استفاده از این پروتکل در دنیای امروز ضروری است؟ ما نگاهی دقیق‌تر به این فنآوری فوق العاده میندازیم و در این مقاله سعی بر این داریم تا پاسخی جامع به سؤالات بالا بدهیم.

  پروتکل VoIP چیست؟

  VoIP یا ویپ مخفف عبارت «Voice over Internet Protocol» است که به روش برقراری و دریافت تماس‌های تلفنی از طریق اینترنت دلالت دارد. احتمالا نام IP را شنیده‌اید، آدرس IP نحوۀ ارتباط کامپیوتر‌ها و دستگاه‌های مختلف با یکدیگر در اینترنت را مشخص می‌کند.

  پروتکل VoIP روشی مقرون به صرفه برای رسیدگی به تعداد نامحدودی از تماس‌هاست. اگر به اینترنت وصل هستید، بدون نیاز به خدمات تلفن محلی می‌توانید با هر کسی تماس بگیرید. ارائه دهندگان خدمات VoIP، کارهایی بیش از برقراری تماس انجام می‌دهند. آنها مسیریابی تماس‌های خروجی و ورودی را از طریق شبکه‌های تلفنی اجرا می‌کنند.

  تلفن ثابت و تلفن همراه از شبکه تلفن عمومی سوئیچ شده (PSTN) استفاده می کنند. تلفن‌های سنتی از خطوط آنالوگ برای انتقال سیگنال‌های صوتی استفاده می‌کنند. بسیاری از کسب و کارها برای خدمات تلفن به سخت افزارهای تخصصی متکی هستند. این تجهیزات به عنوان تبادل شعبه خصوصی (PBX)  شناخته می‌شوند که تلفن داخلی را به شبکه تلفن عمومی متصل می‌کنند. راه اندازی و نگهداری PBX‌ عموماً هزینه‌بر است.

  گزینه بهتری نیز وجود دارد، VoIP ! یک ارائه دهنده VoIP مورد اعتماد، می‌تواند همه چیز را برای شما مدیریت کند. تلفن IP خود را وصل کنید و کار تمام است، تلفنی دیجیتال که از اتصال اینترنت پرسرعت برای برقراری تماس استفاده می‌کند. پروتکل ویپ می‌تواند تماس‌های تلفنی را به داده تبدیل ‌کند و داده‌ها نیز از طریق اینترنت ارسال می‌شوند.

  VOIP ویپ

  تاریخچه VoIP

  اصطلاح ویپ از لحاظ تاریخی به استفاده از پروتکل‌های اینترنتی برای اتصال تبادل شعبه خصوصی (PBX) اشاره داشت اما در حال حاضر به جای تلفن IP استفاده می‌شود. «پل باران» و دیگر محققان روی توسعه اولیه طراحی شبکه‌های بسته کار کردند. در سال 1973، «دنی کوهن» اولین کسی بود که نوعی صدای بسته را بر روی آرپانت (Arpanet) اولیه نشان داد. آرپانت اولین شبکه سوئیچینگ بسته‌های اطلاعاتی در جهان بود.

  دهۀ 1990

  در سال 1991، اولین نسخۀ برنامه VoIP راه اندازی شد. یک سال بعد، شرکت این‌سافت (InSoft) یک محصول کنفرانس رومیزی به نام کامیونیک (Communique) را راه اندازی کرد. شرکت این‌سافت اغلب به عنوان اولین ایجاد کننده نسل خدمات VoIP تجاری در ایالات متحده شناخته می‌شود.

  در سال 1995، اینتل (Intel)، مایکروسافت (Microsoft) و رادویژن (Radvision) شروع به استانداردسازی سیستم‌های VoIP کردند. یک سال بعد، ITU-T استانداردهایی برای انتقال و علامت دهی صدا از طریق شبکه‌های IP ایجاد کرد. سپس استاندارد H.323 ساخته شد. استاندارد G.729 نیز معرفی شده است. SIP در سال 1999 به یک استاندارد تبدیل شد.

  دهۀ 2000

  در سال 2005، امکان برقراری و دریافت تماس از طریق شبکه‌های تلفن سنتی برای پروتکل ویپ فراهم شد؛ اما تماس‌های اضطراری با VoIP متفاوت عمل می‌کرد. برای مثال، یک ارائه دهنده با زیرساخت سخت افزاری مناسب می‌توانست محل تقریبی دستگاه تماس گیرنده را با استفاده از آدرس IP اختصاص داده شده به روتر شبکه پیدا کند.

  پروتکل G.729.1 در سال 2006 رونمایی شد. یک سال پس از آن، تولیدکنندگان دستگاه VoIP در آسیا شروع به گسترش خدمات خود کردند. کُدِک SILK در سال 2009 معرفی شد که به دلیل استفاده برای تماس صوتی در برنامه اسکایپ مشهور است. در سال 2010، اپل کدک AAC-LD مبتنی بر LD-MDCT را معرفی کرد که برای استفاده در فیس‌تایم (FaceTime) قابل توجه بود.

  درباره Voip

  VoIP چگونه کار می‌کند؟

  ویپ از پروتکل اینترنت استفاده می‌کند. تلفن های IP یک نوآوری بزرگ محسوب می‌شوند که با استفاده از بسته‌های داده کوچک کار می کنند. اینترنت می‌تواند این بسته‌های داده را در کمتر از یک ثانیه به سراسر جهان ارسال کند. برای تلفن اینترنتی این بسته‌ها بین تلفن شما و ارائه دهنده خدمات VoIP در حرکت هستند.

  یک سیستم تلفن ویپ، ارتباط بین تلفن‌هایی که در فضاهای مختلف یک شرکت قرار گرفته اند را تسهیل می‌کند. همچنین عملکردهای مفید دیگری مانند پست صوتی، ارسال تماس، ضبط تماس و موارد دیگری را ارائه می‌دهد.

  مراحل عملکرد VoIP به چهار مرحله زیر تقسیم می‌شوند:

  • تلفن شما در شبکه محلی (LAN) به سوئیچ یا روتر متصل می‌شود.
  • هنگام شماره گیری شماره تلفن، IP تلفن شما به ارائه دهنده خدمات VoIP می‌گوید که با طرف مقابل تماس بگیرید.
  • سرویس VoIP تماس را برقرار کرده و بسته‌های داده را از تلفن IP شما رَد و بدل می‌کند.
  • تلفن VoIP سیگنال‌های دیجیتالی را دوباره به صدایی که می‌شنوید تبدیل می‌کند.

  پروتکل VOIP به طور کامل شرکت تلفن را دور می‌زند. هر کجا که اینترنت مناسب دارید، می‌توانید از این پروتکل استفاده کنید.

  شما در گذشته برای استفاده از VoIP به تجهیزات گران قیمت و اختصاصی نیاز داشتید اما این موارد برای بیش از 20 سال پیش بوده است. امروزه، ویپ بر اساس استانداردهای باز مانند Session Initiation Protocol (SIP) ساخته شده است. SIP قابلیت همکاری کامل بین تلفن‌های مختلف رومیزی، تلفن‌های کنفرانس و برنامه‌های VoIP را فراهم می‌کند. تنها چیزی که نیاز خواهید داشت، اتصال به اینترنت مناسب (DSL یا فیبر) است.

  اهمیت استفاده از VoIP

  خدمات ویپ نرم افزار و سرورهای ابری لازم برای برقراری تماس‌های اینترنتی را ارائه می‌دهد. راه اندازی سیستم‌های VoIP آسان‌تر و انعطاف پذیرتر هستند؛ اما دلیل اصلی روی آوردن کسب و کارها به این سیستم را می‌توان به دست آوردن بسیاری از مشخصات پیشرفته دانست. ارائه دهندگان VoIP تجاری طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های مفید را برای شرکت‌ها در هر اندازه ارائه می‌دهند.

  کاربران می‌توانند تماس‌های تلفنی، جلسات ویدئویی و تماس‌های کنفرانسی را از طریق یک پلتفرم یکسان انجام دهند. کارکنان می‌توانند در هر مکانی که هستند با یکدیگر تماس بگیرند و تقریباً از هر دستگاهی با همکاران و مشتریان خود در تماس باشند. شرکت‌ها می‌توانند نرم افزارهای VoIP را با سایر ابزارها و دستگاه‌ها ادغام کنند تا بتوانند بهره وری خود را افزایش دهند.

  کارکرد voip

  مزایای پروتکل VoIP

  با سیستم ویپ می‌توانید از اموری مانند پاسخگویی خودکار، منشی تلفنی، منوی صوتی، پیام خوشآمدگویی، کنفرانس تصویری، فکس نرم افزاری، ارسال پیغام‌ها به ایمیل، گزارش گیری، سیستم‌های نظرسنجی و غیره بهره مند شوید. همۀ این ویژگی‌ها می‌توانند به شرکت‌ها جهت سرویس دهی عالی به مشتریان خود کمک شایانی کند.

  در زیر نگاهی به جوانب مثبت استفاده از پروتکل صدا روی اینترنت میندازیم:

  • هزینه کمتر: بسیاری از مصرف کنندگان شخصی و کسب و کارها با استفاده از این سیستم می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.
  • صدای با کیفیت: تفاوت قابل توجهی در کیفیت تماس وجود دارد، بنابراین صدا خفه یا مبهم نیست.
  • ویژگی‌های پیشرفته: از ویژگی‌های ممتاز این سیستم برای مدیریت کسب و کار می‌توان به ضبط تماس، صف تماس و غیره اشاره کرد.
  • آماده از راه دور: از سرویس تلفن خود در هر مکانی می‌توانید استفاده کنید. اگر در خانه کار می‌کنید هیچ تنظیم فنی لازم نیست.
  • تماس با همۀ جهان: با این سیستم می‌توانید از محل خود با هر جای دیگر جهان تماس برقرار کنید. پس دیگر نیازی نیست نگران هزینه‌های تلفن ثابت باشید!

  آیا استفاده از VoIP آسان است؟

  حقیقت این است که راه اندازی VoIP و استفاده از آن برای تماس‌های شخصی و تجاری آسان است. تا زمانی که به اینترنت متصل هستید، می‌توانید از برقراری تماس از طریق اینترنت لذت ببرید. برخلاف برنامه‌های تماس اختصاصی مانند اسکایپ (Skype) یا واتس آپ (WhatsApp) که در تماس با هر شماره محدودیت دارند، با VoIP می‌توانید با هر شماره تلفنی تماس بگیرید.

  پیشنهاد می‌کنیم راه اندازی این سیستم را به افراد و شرکت‌های مجرب بسپارید.

  استفاده از Voip

  ویژگی‌های سیستم VoIP

  1- متصدی خودکار

  اگر با شرکتی تماس گرفته‌اید و فردی در پشت تلفن از شما خواست برای کارهای مختلف شماره 1، 2، 3 و غیره را فشار دهید، از یک متصدی خودکاری استفاده کرده‌اید. این متصدی خودکار شما را به شخص یا بخش مناسب هدایت کمی کند. برای مثال، متصدی خودکار به شما می‌گوید که با فشردن شماره یک روی گوشی همراه یا تلفن ثابت خود به بخش فروش وصل می‌شوید.

  2- اپلیکیشن‌های تلفن همراه و دسکتاپ

  خدمات VoIP اکنون اپلیکیشنی را برای کامپیوتر و دستگاه تلفن همراه ارائه می‌دهند. مهم‌تر از همه می‌توانید تیم خود را به این پروتکل برای کار در خانه مجهز کنید. این اپلیکیشن‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا تماس تلفنی برقرار کنید، به تماس‌های کنفرانسی بپیوندید، پیام‌های متنی بفرستید و موارد دیگر را در نهایت راحتی و کیفیت انجام دهید.

  3- کیفیت بالای تماس

  تقریباً هیچ چیز بدتر از کیفیت پایین برقراری تماس نیست! ویپ کیفیت صدا را در تماس‌های تلفنی شما افزایش می‌دهد. این فناوری باعث می‌شود تا تماس‌های تلفنی دو برابر یک تماس معمولی صوتی واضح‌تر به نظر برسند. برای صدایی حتی کامل‌تر، بسیاری از هدست‌ها و تلفن‌های VoIP قابلیت حذف نویز را ارائه می‌دهند. کیفیت صدای بالا حتی برای مکالمات طولانی مدت نیز قابل توجه است.

  4- ارتباطات یکپارچه

  VoIP جریان کاری تیم شما را از طریق مفهومی که تحت عنوان ارتباطات یکپارچه (UC) شناخته می‌شود، افزایش می‌دهد. به جای استفاده از چندین برنامه متفاوت، بستر ارتباطی شرکت شما کاملاً یکپارچه می‌شود. در حال حاضر حتی برای کارکنان نیز آسان است که با یکدیگر و با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. شما حتی می‌توانید تماس‌ها را بین دستگاه‌های تلفن همراه خود جابجا کنید. UC باعث می‌شود تا ارتباطات در زمان واقعی به شکلی بصری و سازماندهی شده باشند.

  در زیر برخی از عملکردهای کلیدی در یک پلتفرم UC آمده است:

  • پیام رسانی فوری
  • چت تیمی
  • جلسات ویدئویی
  • اشتراک گذاری صفحه نمایش
  • تماس کنفرانسی
  • اپلیکیشن‌های تلفن همراه و دسکتاپ

  5- رمزگذاری تماس و امنیت

  سیستم‌های تلفن IP دارای امنیت داخلی بالایی هستند.  فناوری‌های ویپ مانند TLS و SRTP داده‌های تماس را با هم مخفی می‌کنند و استراق سمع را تقریباً غیرممکن می‌سازند.

  6- ضبط تماس

  از این سیستم برای ضبط تماس‌های تلفنی بین مشتریان و کارکنان خود استفاده کنید. آیا تیم شما تماس‌ها را با دقت انجام می‌دهند؟ ضبط تماس‌ها از طریق VoIP زمینه‌هایی را برای بهبود وضعیت تیم نشان می‌دهد. به علاوه، ضبط تماس بسیار ایمن است، بنابراین فقط پرسنل مجاز می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. مزیت ضبط تماس ویپ این است که برای همه طرف‌های تماس قابل تشخیص نیست.

  تماس با استفاده از voip

  تجهیزات VoIP چیستند؟

  دو نوع اصلی تلفن‌های VoIP وجود دارند که شامل سخت افزاری و نرم افزاری هستند. یک تلفن VoIP مبتنی بر سخت افزار شبیه یک تلفن سیمی معمولی یا بی‌سیم است و شامل ویژگی‌های مشابه مانند بلندگو یا میکروفون، صفحه لمسی و صفحه ID تماس گیرنده است. تلفن‌های VoIP همچنین می‌توانند پست صوتی ، کنفرانس تماس و انتقال تماس را ارائه دهند.

  تلفن‌های IP مبتنی بر نرم افزار بر روی کامپیوتر یا گوشی همراه نصب می‌شوند. رابط کاربری تلفن نرم افزاری اغلب شبیه یک تلفن با صفحه لمسی و صفحه ID تماس گیرنده به نظر می‌رسد. هدست مجهز به میکروفون برای برقراری تماس به رایانه یا دستگاه تلفن همراه متصل می‌شود. در صورت داشتن میکروفون و بلندگوی داخلی، کاربران می‌توانند از طریق کامپیوتر و موبایل تماس برقرار کنند.

  کلام آخر

  ویپ VoIP به معنای انتقال صدا و محتوای چند رسانه‌ای از طریق اتصال به اینترنت است. ویپ یک فنآوری مفید برای مصرف کنندگان و کسب و کارهاست زیرا معمولاً شامل ویژگی‌های است که در سرویس‌های تلفن معمولی یافت نمی‌شود. این ویژگی‌ها می‌توانند شامل ضبط تماس، ID تماس گیرنده سفارشی یا پست صوتی به ایمیل باشد. همچنین برای سازمان‌ها به عنوان راهی برای یکپارچه سازی ارتباطات بسیار مفید است.

  این فرآیند مشابه تلفن معمولی عمل می‌کند اما VoIP از اتصال اینترنت استفاده می‌کند. یک سرویس ویپ صدای کاربر را از سیگنال‌های صوتی به داده‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند، سپس این داده‌ها را از طریق اینترنت ارسال می‌کند. اگر قصد راه اندازی سرویس ویپ برای سازمان خود را دارید، ما در پینگونت بهترین خدمات نصب و راه اندازی VoIP را ارائه می کنیم.

   

  اگر به مطالعه بیشتر در این مورد علاقه مند هستید :

  https://www.nextiva.com/blog/what-is-voip.html

  https://searchunifiedcommunications.techtarget.com/definition/VoIP

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *