بهترین دوربین مدار بسته خانگ

امروز بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و ویلاها از دوربین مدار بسته خانگی برای افزایش امنیت فضای زندگی خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل، صاحبان املاک مسکونی سخت به دنبال خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی هستند تا بتوانند نسبت به مقدار هزینه‌ای که می‌کنند، خدمات خوبی دریافت کنند. در بازار انواع و اقسام دوربین‌های مدار بسته خانگی وجود دارند که می‌توان آنها را در داخل و خارج خانه نصب کرد. این دوربین ها به صورت سیمی، بدون سیم، زنگ‌دار، نورافکن و غیره به فروش می‌رسند که هر کدام قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند. در این بررسی ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین دوربین مداربسته خانگی را خریداری کنید.

انواع دوربین مدار بسته خانگی

ابتدا بیایید در مورد انواع دوربین مدار بسته خانگی صحبت کنیم:

دوربین مدار بسته داخل خانه سیمی

دوربین مدار بسته داخلی سیمی توسط یک کابل کواکسیال یا کابل اترنت به یک دستگاه ضبط مرکزی متصل می‌شوند. این‌ها معمولاً دوربین‌های گنبدی هستند که می‌توانند روی سقف نصب شده و میدان دید وسیعی را در داخل خانه فراهم کنند. آن‌ا معمولا نیاز به نصب حرفه‌ای توسط متخصص واجد شرایط دارند.

دوربین مدار بسته داخل خانه بی‌سیم

دوربین‌های داخلی بی‌سیم که دوربین‌های وای فای یا دوربین‌های IP نیز نامیده می‌شوند، به یک شبکه وای فای متصل شده و ویدئو را در فضای ابری ذخیره می‌کنند. نصب این دوربین‌ها آسان است زیرا برای انتقال محتوای ویدیوی خود نیازی به کابل ندارند اما همچنان باید به برق وصل شوند. برخی از این دوربین‌ها دارای قابلیت ثبت دما، رطوبت و کیفیت هوا هستند.

دوربین مدار بسته فضای باز سیمی

دوربین‌های خارجی سیمی به یک دستگاه ضبط مرکزی متصل می‌شوند. معمولاً این دوربین‌ها به دلیل شکل بلند و استوانه‌ای شکل خود شناخته می‌شوند که در فضا باز نصب می‌شوند. این دوربین‌ها را می‌توان روی دیوار یا سقف نصب کرد و نیازی به اتصال به پریز نیست. بسیاری از دوربین‌های سیمی را می‌توان در فضای باز یا داخل خانه استفاده کرد و معمولاً نیاز به نصب حرفه‌ای توسط متخصص واجد شرایط دارند.

انواع دوربین مدار بسته خانگی

دوربین مدار بسته فضای باز بی‌سیم

دوربین‌های خارجی بی‌سیم مشابه دوربین‌های داخلی خود هستند اما بزرگ‌تر بوده و مقاومت بیشتری در برابر آب و هوا دارند. این دوربین‌ها در حالت ایده آل باید با استفاده از صفحه و پیچ مخصوص بر روی دیوار یا سازه نصب شوند. برخی از آنها دارای یک نورافکن و آژیر برای کمک به ترساندن مزاحمان هستند. این دوربین‌ها عموما میدان دید وسیعی دارند (130 درجه یا بیشتر) و نسبت به اکثر دوربین‌های سیمی، منطقه بزرگ‌تری را پوشش می‌دهند.

دوربین مدار بسته فضای باز بدون سیم

دوربین‌های فضای باز بدون سیم، دوربین‌های بی‌سیمی هستند که با باتری (معمولاً قابل شارژ) کار می‌کنند و بنابراین نیازی به وصل شدن به پریز ندارند. آنها فقط زمانی ضبط می‌کنند که حرکت را تشخیص دهند و نصب‌شان بسیار ساده است. دوربین‌های بدون سیم معمولاً همان ویژگی‌های دوربین‌های ‌سیمی را دارند، با این تفاوت که به دلیل محدودیت‌های باتری نمی‌توانند به طور مداوم ضبط کنند. برخی از دوربین‌های بدون سیم امکان اتصال پنل خورشیدی برای کمک به شارژ باتری‌ها را خواهند داشت.

دوربین مدار بسته نورافکن

این‌ها دوربین‌های بی‌سیم در فضای باز با یک نور افکن بزرگ هستند. وقتی که دوربین روشن می‌شود، این ویژگی به دوربین کمک می‌کند تا ویدیوی واضح‌‌تری بگیرند و به طور بالقوه متجاوزان را بترسانند. این دوربین‌ها را می‌توان به سیم‌های روشنایی موجود در منزل متصل کرد یا از یک پریز برق تغذیه نمود.

دوربین مدار بسته زنگ‌دار تصویری

هنگامی که دوربین حرکتی را تشخیص می‌دهد یا اینکه زنگ در خانه به صدا در می‌آید، شروع به ضبط می‌کند و صدای دو طرفه را در تلفن هوشمند، بلندگوی هوشمند یا تلویزیون هوشمند شما پخش می‌کند تا بتوانید هر کسی که در جلوی در است را ببینید و با او صحبت کنید. همچنین اگر به زنگ پاسخ ندهید، هر حرکت در جلوی درب را ضبط می‌کند تا بتوانید بعداً فیلم آن را مشاهده کنید. این دوربین‌ها به صورت سیمی و بدون سیم (با باتری) در بازار موجود هستند.

ویژگی‌های بهترین دوربین مدار بسته خانگی

ویژگی‌های بهترین دوربین مدار بسته خانگی

  • تصویر واضح: اگر فیلم برفکی یا تار باشد، قرار دادن دوربین در خانه شما فایده‌ای ندارد. حداقل رزولوشن کامل با رزولوشن بالا برابر با 1080P یا سنسور 2 مگاپیکسلی است. دوربین بالا HD یا 4K باشد.
  • ارسال هشدارها: دوربین‌های خانگی را می‌توان طوری تنظیم کرد که به‌ طور مداوم یا زمانی که حرکت را تشخیص می‌دهند، ضبط کنند. در هر صورت، اگر حرکتی را تشخیص دادند، باید هشداری ارسال کنند تا شما از هرگونه مشکل احتمالی آگاه شوید.
  • فضای ذخیره‌ سازی: دوربین می‌تواند در فضای ابری یا در حافظه محلی مانند کارت میکرو SD ضبط کند. با هر دوی این گزینه‌ها، مطمئن شوید که می‌توانید به راحتی به فیلم دسترسی داشته باشید تا رویدادها را در زمان حال یا بعد از آن مشاهده کنید.
  • لنز با زاویه دید عریض: دوربین خانگی و لنز با زاویه دید عریض، به شما این امکان را می‌دهد که خانه خود را تنها با یک دستگاه بیشتر ببینید. میدان دید در حدود 130 درجه شما را به سمت چپ و راست و همچنین مستقیم به جلو نشان می‌دهد. از طرف دیگر، یک دوربین با قابلیت پان و شیب به نتیجه مشابهی می‌رسد.
  • مکالمه دو طرفه: یک میکروفون و بلندگوی داخلی به شما این امکان را می‌دهد تا با شخصی در خانه خود گفتگو کنید. این مهم برای ترساندن سارق بدون رویارویی با او یا صحبت با فرزندتان وقتی از مدرسه به خانه می‌آیند، مفید است.
  • ژئوفنس و زمان ‌بندی: این دو ویژگی کلیدی برای حفظ حریم خصوصی هستند زیرا می‌توانند دوربین‌های شما را به حالت خودکار در آورند تا هنگام خروج روشن و هنگام بازگشت خاموش شوند. ژئوفنس از موقعیت مکانی گوشی هوشمند شما استفاده کرده و زمان بندی را می‌توان بر اساس حرکات منظم شما تنظیم کند.
  • ضبط با حرکت فعال: دوربین زنگ در باید دارای سنسور حرکت باشد، به طوری که حتی اگر کسی دکمه زنگ در را فشار ندهد، دوربین شروع به ضبط کرده و برای شما هشداری ارسال می‌کند.
  • فضای ذخیره‌ سازی ابری: زنگ‌های ویدیویی باید فیلم خود را از طریق وای فای به فضای ابری ارسال کرده و آن را به مدت هفت تا 30 روز ذخیره کنند. می‌توانید از راه دور به فیلم دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز آن را در تلفن خود ذخیره کنید.
  • نمایش زنده: توانایی مشاهده زنده در در هر زمان برای دیدن آنچه در جلوی خانه شما اتفاق می‌فتد، یک ویژگی امنیتی عالی است. با این قابلیت می‌توانید هر اتفاقی که در زمان حال میفتد را مشاهده کنید.

حتما بخوانید: بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز

بهترین دوربین مدار بسته خانگی را برای داخل یا بیرون منزل بخریم؟

این موضوع تا حد زیادی به مناطقی که می‌خواهید محافظت کنید، بستگی دارد. دوربین‌های فضای باز عمدتاً برای اهداف امنیتی خارج از منزل هستند و بسیاری از آنها دارای ویژگی‌های بازدارنده مانند مانند چراغ‌ها و آژیرهای با تشخیص حرکت می‌باشند. علاوه بر این، صدای دو طرفه به این معناست که می‌توانید با هر کسی که جلوی درب قرار دارد، از راه دور صحبت کنید.

اگر می‌توانید با دوربین‌های فضای باز، مجرمی را از ورود به خانه ‌خود باز دارید، در این صورت نیازی به هیچ دوربینی در داخل خانه نخواهد داشت. برای یک سیستم امنیتی کامل، هم دوربین‌های خارجی و هم داخلی را در نظر بگیرید. این مهم به شما کمک می‌کند تا از هر گونه مشکل احتمالی جلوگیری کنید. ایده خوبی است که با دوربین‌های داخلی در مکان‌های مرکزی خانه مانند ورودی‌های اصلی، راهروهای اصلی یا مکان‌های بدون مراقبت مانند زیرزمین و پارکینگ شروع کنید.

مطمئن شوید که دوربین‌هایی که خریداری می‌کنید، فعال هستند و می‌توانند هشداری را به تلفن شما ارسال کنند. مهم تر از همه، دوربین‌ها باید به طور خودکار ضبط تصاویر را در یک حافظه یا سرور ذخیره کنند. به این ترتیب، حتی اگر مهاجم یک دوربین را غیرفعال کند، فیلم ایمن و قابل دسترسی خواهد بود. اگر نگران حفظ حریم خصوصی هستید، فقط دوربین‌های فضای باز را نصب کنید. در هر صورت، هیچ محدودیتی بابت نصب دوربین مدار بسته در هر قسمت از فضای باز با فضای داخل ندارید.

بهترین دوربین مدار بسته خانگی را برای داخل یا بیرون منزل بخریم؟

دوربین مدار بسته داخلی خانگی خود را کجا قرار دهیم؟

محل نصب دوربین‌های داخلی تا حد زیادی به آنچه می‌خواهید ببینید، بستگی دارد. اگر در درجه اول نگران سارقان هستید، دوربین‌ها را در گوشه‌ها یا قفسه‌ها قرار دهید تا دید وسیع و بدون مانعی از کل اتاق یا راهرو داشته باشید. همچنین دوربین‌ها را در کنار درهای خارجی قرار دهید. درحقیقت، 34 درصد سارقان از درب ورودی وارد می‌شوند. پس بهتر است یک دوربین درست در بالای درب ورودی قرار دهید.

اگر خانه حیاط دارید، در گوشه‌های دیوارها می‌توانید یک یا دو دوربین قرار دهید. راهروی اصلی ساختمان مسکونی یا خانه ویلایی، نمای ساختمان (ورود سارق از پنجره)، پارکینگ، انباری و هر قسمتی از داخل و بیرون از منزل که احساس می‌کنید از نظر امنیتی باید تقویت شود را در نظر بگیرید.

از دوربین داخلی می‌توانید برای مراقبت از کودک استفاده کنید، آن را در یک مکان مرکزی مانند اتاق نشیمن یا اتاق خواب کودک نصب کنید. مزیت صدای دو طرفه در این دستگاه‌ها این است که شخصی در خانه شما می‌تواند در دستگاه با شما تماس بگیرد. این برای کودکانی که هنوز تلفن همراه ندارند، مفید است.

برخی از دوربین‌های داخلی دارای دستیارهای مجازی داخلی مانند آمازون الکسا (Amazon Alexa) و گوگل اسیستنت (Google Assistant) نیز هستند. این بدان معناست که می‌توانید از آنها برای کنترل دستگاه‌های هوشمندی مانند روشن شدن چراغ‌ها یا پخش موسیقی در هنگام ورود به خانه استفاده کنید.

حتما بخوانید: مزایای دوربین مدار بسته

آیا باید دوربین مدار بسته خانگی زنگ‌دار بگیریم؟

هنگامی که شخصی به زنگ در نزدیک می‌شود یا زنگ در را فشار می‌دهد، به شما هشداری را در تلفن هوشمندتان ارسال می‌شود. این دوربین مدار بسته می‌تواند به محافظت از خانه در برابر سرقت کمک کند و از سارقانی که ممکن است ابتدا زنگ در را به صدا درآورند تا ببینند کسی در خانه است یا نه، جلوگیری ‌کند.

علاوه بر این، می‌توانید از طریق یک اپ تلفن همراه به فردی جلوی درب پاسخ دهید، بازدیدکننده خود را ببینید و از طریق میکروفون داخلی با او صحبت کنید. بیشتر دوربین‌های زنگ‌دار در دارای حسگرهای حرکتی هستند و حتی اگر کسی زنگ درب را فشار ندهد، هشداری به شما ارسال می‌کنند.

دوربین زنگ‌دار یک راه ساده برای نصب دوربین در فضای باز است زیرا به سیم کشی زنگ درب موجود شما متصل می‌شود. از سویی دیگر این دوربین می‌تواند بی‌سیم باشد و از طریق وای ‌فای منزل‌تان به اینترنت متصل شود، بنابراین نیازی به اتصال سیمی نخواهد بود.

آیا باید دوربین مدار بسته خانگی زنگ‌دار بگیریم؟

کلام آخر

بهترین دوربین مدار بسته خانگی یک ضرورت برای منازل امروزی است. به دلیل گرن شدن اقلام مصرفی، روز به روز به تعداد سارقان در سطح شهر افزوده می‌شود. بنابراین، عقل حکم می‌کند که از محیط زندگی به شکلی مجهز و از طریق دوربین مدار بسته محافظت کرد. پس مهم است که بسته به نیازهای فضایی خود، دوربین مناسب را خریداری کنید. آپارتمان‎ها و خانه‌های ویلایی هر کدام نیازهای امنیتی مخصوص به خود را دارند که باید توسط متخصصین مورد بررسی قرار گیرند تا مشخص شود که در کدام نواحی و به چه تکنولوژی از دوربین‌های مدار بسته نیاز است.

منابع:

www.usnews.com

www.pcmag.com

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *