نحوه انتقال سرور فیزیکی به سرور مجازی توسط نرم افزار Disk2VHD

آموزش نرم افزار Disk2VHD

آموزش نرم افزار Disk2VHD

Disk2vhd ابزاری است که نسخه‌های VHD (دیسک سخت مجازی، فرمت دیسک ماشین مجازی) از دیسک‌های فیزیکی را برای استفاده در رایانه‌های شخصی مجازی یا ماشین‌های مجازی Hyper-V (VM) ایجاد می‌کند. تفاوت بین Disk2vhd و سایر ابزارهای فیزیکی به مجازی این است که می توانید Disk2vhd را روی سیستمی که آنلاین است اجرا کنید. در آموزش نرم افزار Disk2VHD از پینگونت، نحوه انتقال سرور فیزیکی به سرور مجازی توسط نرم افزار Disk2VHD را فرا می گیرید. ما در ویدیوی آموزشی همه چیز را به صورت کامل به شما توضیح داده ایم.

انتقال سرور فیزیکی به سرور مجازی

فرض را بر این بگذارید که تازه Hyper-V را نصب کرده‌اید و یک سرور فیزیکی (مانند سیستم عامل ویندوز) دارید که از قبل بوده است. حالا می‌خواهید این سرور را به Hyper-V منتقل کنید. برای این کار ابتدا باید نرم افزار Disk2vhd را نصب کنید. این نرم افزار حجمش کمتر از 1mb است و به راحتی قابل دانلود و نصب می باشد.

بعد از نصب، Disk2vhd را باز کنید. سپس این نرم افزار درایوهای ویندوز را نشان می‌دهد. اول برای انتقال به یک virtual Pc باید تیک Prepare For Using In Virtual Pc را بزنید. همچنین، گزینه use vhdx را نیز بزنید تا محدودیت پسوند vhd را نداشته باشید.

برای انتقال همه درایوها به سیستم مجازی، باید همه درایوها تیک بخورد. برای انتقال باید مسیر ذخیره را نیز در هارد دیسک انتخاب کرد. اگر هارد دیسک ظرفیت ذخیره سازی نداشت، از هارد اکسترنال استفاده کنید. سپس دکمه روی Create کلیک می‌شود. نرم افزار شروع به ساخت یک فایل vhdx می‌کند. به این معنا که کلیه درایو را به فایل vhdx می‌برد. حالا باید به مسیری که فایل vhdx ذخیره شده است، رفت. سپس می‌توان این فایل را به سرور اصلی منتقل کرد.

در سرور اصلی یک ماشین مجازی درست می‌کنیم. در این مرحله باید نام، ظرفیت رم، تعیین کارت شبکه و virtual Pc را مشخص کنیم. در قسمت connect virtual hard disk باید گزینه using an existing virtual hard disk را تیک زد. در این قسمت همان فایل vhdx را در این قسمت تعیین می‌کنیم. با زدن دکمه finish حالا سرو فیزیکی به یک سرور مجازی تبدیل شد.

دانلود نرم افزار Disk2VHD

Disk2VHD یک نرم افزار کاملا رایگان است که توسط Microsoft ساخته شده است. شما می توانید همیشه آخرین نسخه این نرم افزار را ، از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود نرم افزار Disk2VHD 

سوالات خود را بپرسید

اگر در نصب، اجرا و یا استفاده از نرم افزار Disk2VHD سوال یا مشکلی داشتید، زیر همین پست کامنت بگذارید. پاسخ شما را می دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *